Nechajte energiu voľne prúdiť aj vo vašej spálni.

Posteľ je pre nás miestom, kam si chodíme po náročnom dni oddýchnuť. Oázou pokoja, kde môžeme konečne vypnúť a relaxovať. Je to naša intímna zóna, ktorú chceme zachovať nenarušenú žiadnymi vplyvmi. Aj keď sme oproti minulosti, kedy sa občas v jednej posteli tiesnila aj celá rodina, trochu spohodlneli, súčasný životný štýl mnohých z nás dáva zabrať hlavne mentálne. Vyžaduje preto klásť správny dôraz na oddych. Posteľ a priestor, v ktorom spíme, dokáže výrazným spôsobom ovplyvniť to, či sa po ôsmich hodinách spánku budíme dolámaní alebo po štyroch hodinách vyskočíme svieži ako rybička. Predstavovať feng šuej asi veľmi nemusíme. Niekto tomu verí, iní nie. Nič nám však nebráni otestovať ho na vlastnej koži.

Zen

Feng šuej pracuje s princípom energie, ktorá je prítomná všade okolo nás a je pre ňu nesmierne dôležité, aby voľne prúdila. Náš dom či byt taktiež „hostí“ podobnú energiu. Vchádza vchodovými dverami a prúdi vo všetkých miestnostiach. Negatívny vplyv na energiu môže mať nevhodne umiestnený nábytok, nevhodne použité farby, ktoré spolu neladia, rozmiestnenie jednotlivých miestností z pohľadu svetových strán a samozrejme aj neporiadok.

Postel

Čo sa týka konkrétne spálne a vašej postele, feng šuej odporúča situovať spálňu do najkľudnejšej časti domu, ideálne ďaleko od dverí a kúpeľne. Mala by sa nachádzať v juhozápadne časti domu, či bytu. Posteľ určite nesmerujte priamo na dvere, energia tak prúdi rovno na vás. Posteľ pri okne alebo pri zrkadle taktiež nie je dobrý nápad. Pri kúpe postele voľte prírodné materiály a najlepšie posteľ bez úložného priestoru. Energia musí voľne prúdiť aj pod posteľou. Posteľ umiestňujte hlavou k stene a s prístupom z oboch strán. Zo spálne odstráňte všetko rušivé, príliš veľa nábytku, oblečenia, spomienky po ex-partneroch a elektroniku. A hlavne si do vašej postele noste so sebou len príjemné myšlienky.